تبلیغات
حیدر امیر حق
آخرین مطالب
06:11 ب.ظ
477
مراسم فاطمیه در محله صادقیون رفسنجان
مراسم فاطمیه در محله صادقیون رفسنجان

مراسم سوگواری و عزاداری  شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها)   فاطمیه دومدر مسجد صاحب الزمان (عج) روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق رفسنجان( محله صادقیون) به مدت پنج شب   برگزار گردید.

 به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید رضا میر میران از سادات جلیل القدر و از علمای   شهر مقدس قم    به مدت 5 شب  از دوشنبه  9 اسفند تا جمعه  13 اسفندماه1395 برگزار گردید.

  در این مراسم ، عزاداران ضمن نوحه خوانی و سینه زنی ، این مصیبت عظمی را به  محضر آقا امام زمان (عج) تسلیت گفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین   سید میر میران در این ایام از یگانه دختر پیامبر خاتم (ص) به عنوان مظهر دین ، اسوه تقوی، سرور زنان جهان و الگوی عفت و فضیلت نام بردند و زندگی آن حضرت را در قرون و اعصار متمادی الگویی ارزنده و پر ارزش برای زنان مومن و خداجو دانستند که با گذشت زمان نیز بر شکوه و عظمت آن افزوده شده است.

وی خاطرنشان کردند: پیامبر اکرم در وصف حضرت فاطمه زهرا (س) فرموده است، اگر بخواهیم همه زیبایی‌ها، جمال، کمال، نیکی و حُسن را در شخصی مجسم کنیم، آن شخص کسی جز فاطمه نخواهد بود.
حجت الاسلام والمسلیمن سید میر میران در این پنج شب با قرائت روایات مختلف در وصف حضرت فاطمه زهرا (س) گفتند: این بانوی بزرگوار بیش از یک هزار و 400 سال است که از سوی خداوند متعال الگویی برای جامعه بشری معرفی می شود.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این مراسمات در رثای شهادت دردانه عالم هستی حضرت زهرا (س) مرثیه سرایی کردند و عزاداران سینه زنی کردند.برگرفته از : darolsadeghiyon.irبرچسب ها: فاطمیه، محله صادقیون، حسن آباد صادق الائمه علیه السلام،