آخرین مطالب
07:54 ب.ظ
460
توسلی عجیب به حضرت فاطمه (سلام الله علیها)


یکى از طلاب فاضل و مورد وثوق تعریف مى کند: زمانى که در نجف اشرف مشغول تحصیل بودم ، یک روز در ماه مبارک رمضان ، طرف عصر غذایى براى افطار خود تهیه کرده و در حجره گذاردم و بیرون آمده و در را قفل کردم .
 پس از اداى نماز مغرب و عشا و گذشتن مقدارى از شب براى صرف افطار برگشتم به مدرسه . چون به در حجره رسیدم دست در جیب نموده ، اما کلید را نیافتم . داخل صحن مدرسه را خوب گشتم و از بعضى طلاب که در مدرسه بودند سوال نمودم ، اما باز هم کلید پیدا نشد. به علت گرسنگى و نیافتن راه چاره سخت پریشان شدم . از مدرسه بیرون آمده ، متحیرانه به سوى حرم مطهر مى رفتم و به زمین نگاه مى کردم . ناگاه مرحوم حاج سید مرتضى کشمیرى (اعلى الله مقامه ) را دیدم . سبب حیرتم را پرسید؛ مطلب را عرض کردم ، پس با من به مدرسه آمد و نزد حجره ام فرمود: معروف است که نام مادر حضرت موسى کلید قفل هاى بسته است . پس چگونه نام نامى حضرت فاطمه علیهاالسلام چنین اثرى نکند؟ آن گاه دست روى قفل نهاد و ندا کرد: یا فاطمه که ناگهان قفل باز شد.

ذکر کثیر چیست؟

امام صادق علیه السلام درباره آیه اذکروا الله ذکرا کثیرا مى فرماید: من سبح تسبیح فاطمة علیهاالسلام ، فقد ذکر الله الذکر الکثیر. کسى که تسبیح فاطمه زهرا علیهاالسلام را بگوید، خدا را به ذکر کثیر یاد کرده است (و به فرمان خداى متعال در این آیه شریفه عمل کرده است ).
برچسب ها: قفل، ذکر کثیر،