تبلیغات
حیدر امیر حق
آخرین مطالب
08:14 ب.ظ
446
ولایت فقیه خنثی کننده توطئه های دشمنان بوده و رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون، درروز جمعه 21آبان ماه 1395حجت الاسلام و المسلمین دکتر رجب زاده در خطبه های این هفته  نماز جمعه بخش فردوس به مسئله ولایت فقیه در دوران غیبت امام عصر (عج) اشاره و اظهار کرد: ولی فقیه پایه حکومت اسلامی در نظام سیاسی و در زمان غیبت بوده و انقلاب اسلامی ایران، تبلور نقش ولایت فقیه است.


حجت الاسلام والمسلمین دکتر رجب زاده خطیب جمعه شهر صفائیه  راجع به نقش ولایت فقیه در حفظ و پاسداری از جریان اصیل انقلاب گفت :براساس روایات و اندیشه های فقهای عظیم الشان به خصوص امام ، ولایت فقیه در ادامه و دنباله ولایت معصومین (ع) است و به تعبیر صریح  امام ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است. 

 رجب زاده بر حفظ وحدت و تبعیت از ولی فقیه در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: هر کسی در هر جایی اگر از مقام معظم رهبری اطاعت کند هیچ مشکلی نخواهیم داشت.


امام جمعه بخش فردوس در ادمه با بیان اینکه هویت جامعه به فرهنگ آن جامعه بازمی گردد، گفت: دشمن با تمام قوا و تکنولوژی به دنبال تضعیف پایه های فرهنگ ملت ایران اسلامی است و سست کردن بنیاد خانواده مهمترین هدف دشمن برای به ابتذال کشیدن جوانان ایران اسلامی از این طریق، محسوب می شود .

دکتر رجب زاده با بیان اینکه دشمن با ایجاد شبهه و راه اندازی بازی های رایانه ای برای کودکان و نوجوانان ایران اسلامی برنامه ریزی کرده و سعی بر تغییر نگرش نوجوانان و جوانان ما نسبت به اسلام دارد، ابراز داشت: برهمگان روشن است که برهم زدن حاکمیت دینی هدف دشمن است لیکن اگر ماهواره به عنوان بیرق لشکر معاویه ویزید در پشت بام خانه ها موجود باشد، موتور محرکه این نظام در زمینه تربیتی و اخلاقی دچار مشکل خواهد شد.

امام جمعه شهر صفائیه با بیان اینکه حفظ و حراست از انقلاب نیز از دیگر مراحلی است که نقش ولایت فقیه در آن پررنگ است ادامه داد: خنثی سازی توطئه های دشمنان  از جمله برکات وجود ولایت فقیه در جامعه اسلامی می باشد.

امام جمعه بخش فردوس در خصوص فرارسیدن ۲۴ آبان و هفته کتاب نیز گفت: در سبک زندگی اسلامی باید مطالعه وقتی از شبانه روز را به خود اختصاص دهد و این رسالتی است که بر دوش ما گذاشته شده است.

امام جمعه بخش فردوس افزود: کتابخوانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و جزو نیازهای ضروری افراد باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از بدترین و پرخسارت‏ترین تنبلی‏ ها، تنبلی در خواندن کتاب است.

دکتر رجب زاده  افزود: محیط جامعه اسلامی باید مدرسه ، محیط تعلیم و تعلم باشد هر کس در هر مرحله ای که هست در حال یاد دادن و یادگیری باشد چون یاد گیری حد و مرزی ندارد و در کنار این امر باید مسئولین امر توجه داشته باشند که کتاب خوب تولید شود چرا که کتاب غذای روح انسان است.

 امام جمعه صفائیه دیابت را شایعترین بیماری‌دانست که سوخت وساز بدن راتحت تاثیر قرار می‌دهد.و گفت: این بیماری ازاین نظرکه مادام‌العمراست و تغییرات زیادی را در سیستم بدن به‌وجود ‌می‌آورد جزء بیماری‌های خطرناک نیز به‌شمار می‌رود.
 پیشگیری از دیابت درست مثل سالم غذا خوردن، بالا بردن فعالیت بدنی و کم کردن اضافه وزن، جزء اصول اولیه است و هیچوقت برای شروع دیر نیست. با ایجاد چند تغییر کوچک در سبک زندگی‌تان می‌توانید از بروز مشکلات جدی دیابت مثل تخریب اعصاب، کلیه‌ها و قلب، جلوگیری کنید.

بعد از نماز جمعه اهدا جوائز از طرف ستاد نماز جمعه بخش فردوس به دست مبارک خادم الشهداء حضرت حجت الاسلام رجب زاده به دانش آموزانی که چهار کارت هدیه در هفته های قبل دریافت نموده بودند صورت گرفت.