تبلیغات
حیدر امیر حق
آخرین مطالب
برپایی مراسم پر فیض زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم در دارالصادقیون
وقتی حضرت آیت الله بیدآبادی (ره) قلب زن رقاص و اشرار را از شیطان تخلیه کرد
اطلاعیه مراسم جشن باشکوه عید غدیرخم
امروز چه قدر مدینه بوی غربت می دهد
بهرام گور و وزیر خائن
اطلاعیه برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق علیه السلام
پایگاه فرهنگی مذهبی دارالصادقیون در روستای حسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام افتتاح شد..
ولادت حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام سجاد (ع) ،روز جانباز و روز پاسدار گرامی باد
شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام تسلیت باد
میلاد مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت، اسد الله الغالب، علی بن ابیطالب، مبارک باد . . .
ولادت با سعادت دریای جود و سخاوت مبارک
پیامک روز مادر ( ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها )
سالروز وفات حضرت ام البنین مادر گرامی حضرت عباس (علیه السلام) تسلیت باد
گرامی باد یوم الله 22 بهمن
پیام تسلیت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها
11:23 ق.ظ
440
مراسم بدرقه ی زائرین اربعین حسینی در جوار امامزاده سیدجلال الدین اشرف

به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون ،فضای  آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین اشرف  نوق رقسنجان  با زائران کربلا همنوا شد و جلوه ای خاصی را به وجود آورد که هر که دارد”هوس کربلا بسم الله…”و اشک شوق زیارت کربلا و حضور در بین الحرمین در گونه های زائران حسینی  جاری شد که ما مسافران کربلا و اربعین هستیم و می رویم تا همراه با بازگشت و قدوم کاروان خاندان امام حسین(ع)(از شام به کربلا)در عزای شهادت سرور و سالار شهیدان به سر و سینه بزنیم.


در مراسم بدرقه،مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع)  آقای پور غلامعلی به مرثیه سرایی و ذکر روضه و سینه زنی پرداختند و بعد ازمرثیه سرایی حاج عباس کریمی دهیار سه قریه شمس آباد نوق  را در مورد سفر زیارتی به کربلا ایراد نمودند و برای کلیه ی  زائرین اربعین، سلامتی و سفری پر برکت و بی خطری را آرزو نمودند.

عاشقان و زائران اربعین حسینی، با کسب اجازه از محضر آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین اشرف ،به سمت اتوبوسها حرکت کردند و با خداحافظی از خانواده و بستگان خود به سمت کربلا حرکت کردند.

امروزپنج شنبه  از بقعه متبرکه امامزاده سیدجلال الدین اشرف نوق ،حدود 500 زائر زن و مرد در   قالب سه کاروان عاشقان حسینی،زائران اربعین به سمت کربلا با نام  کاروانهای پیاده روی زیارتی نجف تا  کربلای معلی قمر بنی هاشم علیه السلام , حضرت زینب سلام الله علیها و امامزاده سیدجلال الدین اشرف   حرکت کردند و در روزهای قبل نیز بیش از یکصد زائر ازمحله صادقیون  روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام به نام کاروان پیاده روی امام علی علیه السلام    به سمت بهشت روی زمین،کربلای حسینی حرکت کرده بودند و تا  اواخر هفته نیز تعداد دیگری نیز از زائران بخشهای نوق و فردوس و دهستان رضوان  به صورت فردی و گروهی به زائران بیست میلیونی اربعین خواهند پیوست.هر کسی می رود به زیارت کربلا و بر می گردد. مردم به استقبال او می روند و با سلام و صلوات از او استقبال می کنند، و تا چند روز به دیدار او می روند، در شهر شام هم جمعیت زیادی به استقبال زائران کربلا آمده بودند. دف می زدند، دهل می زدند، شادی می کردند، همه خوشحال بودند، اما نمی دانم چرا زنان و کودکان زائر را بر شتران بی جهاز سوار کرده بودند، چرا به دستان امام سجاد (علیه السلام ) غل جامعه زده بودند؟چرا عده ای خاکروبه و خاکستر بر سر آنها می ریختند؟چرا......؟