تبلیغات
حیدر امیر حق
آخرین مطالب
برپایی مراسم پر فیض زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم در دارالصادقیون
وقتی حضرت آیت الله بیدآبادی (ره) قلب زن رقاص و اشرار را از شیطان تخلیه کرد
اطلاعیه مراسم جشن باشکوه عید غدیرخم
امروز چه قدر مدینه بوی غربت می دهد
بهرام گور و وزیر خائن
اطلاعیه برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق علیه السلام
پایگاه فرهنگی مذهبی دارالصادقیون در روستای حسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام افتتاح شد..
ولادت حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام سجاد (ع) ،روز جانباز و روز پاسدار گرامی باد
شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام تسلیت باد
میلاد مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت، اسد الله الغالب، علی بن ابیطالب، مبارک باد . . .
ولادت با سعادت دریای جود و سخاوت مبارک
پیامک روز مادر ( ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها )
سالروز وفات حضرت ام البنین مادر گرامی حضرت عباس (علیه السلام) تسلیت باد
گرامی باد یوم الله 22 بهمن
پیام تسلیت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها
03:16 ب.ظ
438
ناتوى فرهنگى

امروز، مسئله خطرناك، این است كه سررشته تحولات منفى در سطح بین‏ المللى، در دست كسانى است كه مى‏خواهند به وسیله این تحولات، اهداف خودشان را كه یا زر است یا زور، تأمین كنند و براى آنها چیزى به نام هویت ملت‏ها، اصلاً ارزش ندارد كه متأسفانه این، در صد و پنجاه سال اخیر، در دنیا اتفاق افتاده است؛ یعنى تحولات كشورهاى آسیایى، آفریقایى و آمریكاى لاتین، در دام طراحى باندهاى قدرت بین ‏المللى افتاده است و طراح اینها، صهیونیست و سرمایه ‏داران بین ‏المللى بوده‏ اند. آن چه براى اینها مهم است، كسب قدرت سیاسى است كه بتوانند در كشورها و دولت‏هاى اروپایى و غیره نفوذ كنند؛ قدرت سیاسى را در دست بگیرند؛ پول كسب كنند و این كمپانى‏ ها، سرمایه‏ هاى عظیم، كارتل‏ها و تراست‏ها را به وجود آورند.
 هدف، این بوده است؛ آن وقت اگر اقتضا كند كه اخلاق جنسى ملت‏ها را خراب كنند، به راحتى مى‏كنند؛ مصرف‏ گرایى را در بین آنها ترویج كنند، به راحتى این كار را انجام مى‏دهند؛ بى‏ اعتنایى به هویت‏هاى ملى و مبانىِ فرهنگى را در آنها ترویج كنند، این كار را مى‏كنند. اینها، اهداف كلان آنها است كه تصویر كرده ‏اند. آن وقت، همیشه لشگرى هم از امكانات فرهنگى و رسانه‏اى و روزنامه ‏هاى فراوان و مسائل گوناگون تبلیغات، در مشت اینها قرار دارد كه از آنها به «ناتوى فرهنگى» تعبیر مى‏كنند؛ یعنى مانند پیمان ناتو كه آمریكایى‏ها در اروپا به عنوان مقابله با شوروى سابق، یك مجموعه مقتدر نظامى به وجود آوردند؛ اما براى سركوب هر صداى معارض با خودشان، در منطقه خاورمیانه و آسیا و غیره، از آن استفاده مى‏كردند، حالا یك ناتوى فرهنگى هم به وجود آورده ‏اند. این، بسیار چیز خطرناكى است. البته براى حالا هم نیست؛ سال‏هاست كه این اتفاق افتاده است. مجموعه زنجیره به هم پیوسته رسانه ‏هاى گوناگون از ماهواره ‏ها، تلویزیون‏ ها و رادیوها كه حالا اینترنت هم داخلش شده است، در جهت مشخصى حركت مى‏كنند تا سررشته تحولات جوامع را به دست بگیرند.
ترویج فرهنگ به اصطلاح آزاد، همپاى سیاست ترور و كشتار روشنفكران و دگراندیشان، در تمامى دوران جنگ سرد و پس از آن، جریان دارد. طبق برخى از تخمین‏ها، حداقل در دوران جنگ سرد، سیا، حدود 150 هزار معلم، استاد، رهبر اتحادیه كارگرى، كشیش و روحانى مخالف را به قتل رسانده و برخى این رقم را تا 300 هزار نفر افزایش داده‏اند. این پدیده كه از آن به «ترور دولتى» یاد مى‏شود، پنهان و مخفیانه صورت مى‏گیرد. 
از دیگر ابزارهاى ناتوى فرهنگى آمریكا و غرب علیه جهان غیرغرب، بازى‏هاى رایانه ‏اى است. بازى‏هاى رایانه ‏اى را صرفاً نباید پدیده‏اى براى سرگرمى كودكان و نوجوانان دانست؛ بلكه این بازى‏ها به ابزار تبلیغاتى مهمى در دست ارتش‏هاى مهاجم و سركوب‏گرى چون ارتش آمریكا هستند كه در بطن و درون خود، هدف‏هاى سیاسى - نظامى شیطانى را دنبال و القا مى‏كنند.
تهاجم فرهنگی، مقوله‏ای حقیقی و برنامه‏ ریزی شده است و تنها راه مبارزه با آن نیز مصونیت بخشیدن به جوانان و دیگر افراد جامعه است. از راه تمسّك به فرهنگ غنی اسلامی و ملّی این مرز و بوم و استفاده كارآمد از همه امكانات ـ به ویژه دستگاه‏های فرهنگی‏ ـ و بسیج همه اقشار مردم براساس برنامه ه‏ای دقیق و حساب شده، هوشیاری و بیداری در مقابل انحراف معنوی جامعه اسلامی. و احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منكر كه یكی از اركان اساسی اسلام و ضامن حفظ و بقای فرایض و ارزش‏های الهی است می‏توان به این مهم دست یافت.