آخرین مطالب
03:33 ب.ظ
430
قیام امام حسین علیه السلام مظهر نبرد حق بر علیه باطل بود.

 نماز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام   امام جمعه بخش فردوس  برگزار گردید.


به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون ، حجت الاسلام دکتر رجب زاده درجمع نمازگزاران  این هفته  بخش فردوس امروز جمعه 23 مهرماه 1395 سالروز شهادت امام سجاد (ع) راتسلیت گفت وافزود: پس از واقعه کربلا مسئولیتی خطیر بردوش امام چهارم قرار گرفت که نهضت عاشورا را همراه با حضرت زینب (س) تکمیل کردند.دکتر رجب زاده قیام امام حسین علیه السلام را مظهر نبرد حق بر علیه باطل دانست و گفتند  قیام امام حسین علیه السلام , قیام الهی بود زیرا  هر چه از آن زمان می­گذرد، تبلوری بیشتری پیدا کرده و آموزهای آن روشن تر می­شود. 

دکتر رجب زاده یکی دیگر از اهداف امام حسین، انگیزه اجتماعی و اصلاح فرهنگی اوضاع و شرایط حال جامعه دانست. تا بدین طریق به جهل زدایی عامه مردم بپردازند و مردم را با انحرافهای آشکار در جامعه آشنا سازند.  زیرا بعد از پیامبر و دوران رهبری ایشان بر جامعه اسلامی، به علت مسائل و مشکلات پیش رو بدعتهای جدیدی در دین و سنت پیامبر اکرم به وجود آمده بود. بدعتهای جدید خود موجب انحراف در جامعه اسلامی شده بود. از این رو جامعه اسلامی از مسیر اصلی خود دچار انحراف شده و نیاز به اصلاحات اساسی داشت. از این رو امام حسین(ع) از خلفای زمان بیعت نکرده تا این انحراف را آشکار سازند. چنانكه در وصیت به برادرش محمد بن حنفیه اعلان فرمود :« قـیام مـن بر مبناى تمایلات نفسانى نیست ، من به منظور طغیان و فساد و تباهى و ستم خـروج نمـى كنم بلكه انگـیزه ام اصلاح امـت جدم رسول خدا است و مقصود و منظورم امر به معروف و نهى از منكر است»وی با بیان اینکه اگر انسان بصیرت داشته باشد به دنبال دفاع خواهد بود، گفت: عاشورا برای بقای اسلام شکل گرفت و خون امام حسین(ع) باعث ماندگاری اسلام شد.


دکتر رجب زاده  باتاکید بر اینکه باید برای حفظ انقلاب همچون حضرت عباس(ع) در کنار ولایت باشیم، گفت: باید جوانان امروز را هرچه بهتر و بیشتر با فرهنگ عاشورا آشنا کرد.

وی از هیئت‌های مذهبی و جوانان و روحانیون و مداحان  دربرگزاری باشکوه مراسم‌های محرم تشکر کرد وگفت: امام حسین (ع) انتظاری از هیئت‌های مذهبی دارند و آن نماز اول وقت و به جماعت است که بهتر است درعزاداری‌هایمان تجدید نظر کنیم.

خطیب جمعه صفائیه  بابیان اینکه  شرط قبولی اسلام، نفی طاغوتیان است، گفت: هیچ‌کدام از ائمه با طاغوتیان زمان خود بیعت نکردند ملت ایران هم با درسی که از مکتب امام حسین (ع) و ائمه اطهار، گرفتند دست رد بر سینه مستکبران زدند و پرچم‌دار اسلام، در جهان شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با تمسک به خون شهدای کربلا، دنیا را بیدار کرده و با این بیداری ایجادشده طاغوتیان زمان را به تنگ آورده‌اند.

وی مهمترین و والاترین درسی را که می توان از جریان قیام حضرت اباعبدالله حسین (ع) می توان آموخت مسئله آزادگی و استکبار ستیزی است که نشان می دهد مسلمان نبایستی هیچگاه در برابر ظلم مستکبران سر فرود آورد.

 خطیب جمعه صفائیه تصریح کرد: یکی از مهمترین هدف قیام حضرت امام حسین(ع) امربه معروف و نهی از منکر است.

وی یکی از مهمترین راه های جلوگیری از خلاف در جامعه را نیز حاکم بودن این واجب الهی در جامعه دانست و گفت: این وظیفه ابتدا برای مسئولین و سپس برای مردم واجب است که بایستی به آن توجه داشته باشند.

 نا گفتنی است:در بین دو نماز مداح اهل بیت آقای حاج یدالله شفیعی  به مناسبت شهادت امام سجاد علیه السلام به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند.