تبلیغات
حیدر امیر حق
آخرین مطالب
06:25 ق.ظ
425
مراسم شام غریبان امام حسین (علیه السلام) در امامزاده سیدکافی
 به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون در شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، مراسم سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان و اصحاب با وفایشان با حضور هیئات روستای کافی آباد که ذکر مصیبت امام حسین(علیه السلام) و اصحاب آن حضرت را می‌گفتنددر صحن مطهر امامزاده سید کافی (علیه السلام) برگزار شد.

مردم  به خصوص جوانان و نوجوانان  کافی آبادی که حضور فعالی از ابتدای ماه محرم در دسته‌ها و هیات‌ها داشته‌اند در شام غریبان هم هرچه در توان‌شان است انجام می‌دهند تا عزاداران خوبی برای امام حسین(ع) بوده باشند. این جوانان سعی می‌کنند با شرکت در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، راه و منش ایشان را در زندگی‌شان نهادینه کنند.

نشسته‌ام و به دیواری تکیه داده‌ام که نوحه‌خوان باز می‌خواند: "شام غریبان حسین(ع) است امشب".

تازه یادم می‌افتد خیلی وقت است شمع را در دستانم نگه داشته‌ام؛ با شعله یکی از شمع‌ها روشنش می‌کنم و کنار بقیه شمع‌ها می‌گذارمش.

به جمعیت که در جنب و جوش است و به شمع‌های روشن نگاه می‌کنم و زیر لب تکرار می‌کنم: "شام غریبان حسین(ع) است امشب".

جمعیت هنوز در تب و تاب است، از اذان مغرب و نماز‌های جماعت زمانی گذشته، شمع‌ها خاموش نمی‌شوند. گوشه‌گوشه خیابان پر است از شمع‌هایی که مردم عزادار روشن کرده‌اند. تاقچه‌های خانه‌هایی که رو به خیابان است هم میزبان شمع‌های مردم شده و نور شمع‌ها در تاریکی شب، فضا را معنوی‌تر کرده است.